Opublikowany:

13 listopada, 2023

Client Experience i zmiana pokoleniowa: jakie mają znaczenie w gastronomii?

Zmieniający się świat powoduje modyfikację przyzwyczajeń klientów. Jak za nimi nadążyć? Kształtowanie pozytywnych doświadczeń zakupowych wymaga korzystania z nowoczesnych rozwiązań. Sprawdź, jak kioski samoobsługowe wpływają na Client Experience w gastronomii.

Doświadczenie zakupowe w gastronomii

Customer Experience (doświadczenie klienta) to ogół wrażeń i emocji, które towarzyszą klientom podczas korzystania z usług lub zakupu produktów. Im są bardziej pozytywne, tym większe szanse na to, że klient będzie odwiedzać dane miejsce regularnie. Skupienie się na tych kwestiach to zatem obowiązek każdej osoby, która dba o wizerunek firmy.

 

W przypadku gastronomii Client Experience nie ogranicza się wyłącznie do jakości serwowanych dań i produktów. Na doświadczenie zakupowe składają się również wszystkie aspekty, które rozumie się przez pojęcie sposobu obsługi klienta. Cały proces, od momentu składania zamówienia, przez czas oczekiwania na odbiór oraz płatność, pracują na pozytywne wrażenia klientów. Jest to szczególnie istotne we współczesnych czasach, kiedy wszelkie opinie (pozytywne i negatywne) niemal natychmiast są umieszczane w Internecie.

Zmiany pokoleniowe napędzają świat

Oczekiwania klientów nie pozostają obojętne na obszar Client Experience. Dokonujące się zmiany pokoleniowe powodują, że klienci posiadają obecnie coraz wyższe wymagania dotyczące obsługi. Ma na to wpływ również szybkie tempo życia: każda minuta oczekiwania może zmniejszać satysfakcję z zamówienia. Jak sprostać tym wymaganiom? Podejście do klienta w przypadku gastronomii powinno skupiać się na:

  • przyspieszeniu procesu składania zamówień,
  • łatwiejszym dokonywaniu płatności,
  • zmniejszeniu czasu oczekiwania na odbiór zamówienia.

 

Warto dodać do tej listy również zamiłowanie do korzystania z nowoczesnych technologii. Wszystkie powyższe założenia spełniają zaś kioski samoobsługowe JOY od M4B. Dzięki nim zautomatyzujesz i przyspieszysz obsługę klienta, zwiększając tym samym jego satysfakcję. Efekt? Większe zyski i sporo oszczędności.

Kioski samoobsługowe na miarę XXI wieku

Kiosk gastronomiczny to nowoczesny system samoobsługi przeznaczony do składania i opłacania zamówień. Dzięki takim interaktywnym rozwiązaniom można skutecznie zmniejszyć kolejki oraz skrócić czas oczekiwania klientów, kształtując przy tym ich doświadczenia zakupowe. Optymalizacja obsługi oznacza też szansę na zwiększenie efektywności, poprzez przesunięcie części personelu do poziomu realizacji zamówień.

 

Decydując się na kiosk gastronomiczny, warto zwrócić uwagę na rozwiązania idealne dopasowane do potrzeb firmy. Należy przemyśleć, jakie są oczekiwania klientów oraz parametry miejsca sprzedaży. Istotne jest także m.in. miejsce obsługi (kiosk przeznaczony do obsługi wewnątrz lokalu lub na zewnątrz: typu drive thru). Nie bez znaczenia jest również ilość przestrzeni, jaką dysponujesz oraz rodzaj aranżacji. Gdzie znajdziesz takie szyte na miarę rozwiązania? Kioski JOY od M4B to cała gama modeli, zaprojektowanych z myślą o różnorodnych potrzebach branży gastronomicznej.

 

Kioski samoobsługowe JOY powstały w wyniku dokładnej analizy potrzeb i celów branży gastronomicznej. Intuicyjność ich obsługi oraz poprawa jakości obsługi klienta zyskały już uznanie wielu, znanych marek. Możesz się o tym przekonać, sprawdzając nasze case study. Dlaczego jeszcze warto postawić na kioski gastronomiczne JOY?

 

  • integralność systemu i szybka instalacja,
  • nowoczesny design i wzornictwo, które dopasujesz do wystroju lokalu,
  • najwyższa jakość komponentów,
  • zdalne monitorowanie urządzeń przy pomocy aplikacji,
  • bezproblemowa integracja z systemami do fiskalizacji i płatności bezgotówkowych,
  • szeroka gama modelowa i optymalne wykorzystanie przestrzeni lokalu.

 

Z kioskiem samoobsługowym wzniesiesz Customer Experience na zupełnie nowy poziom. Nowoczesne podejście do klienta i szybkość obsługi zaprocentują większymi zyskami oraz znakomitymi opiniami. Przekonaj się o tym i skontaktuj się z nami: razem wybierzemy najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu.