Opublikowany:

13 listopada, 2023

Jaki wpływ na wysokość rachunku klienta ma kiosk samoobsługowy?

Średnia sprzedaż w lokalu to kluczowy parametr, determinujący opłacalność prowadzenia firmy. Co więc zrobić, żeby klienci kupowali więcej produktów? Znakomitym sposobem są nowoczesne rozwiązania, takie jak kioski do składania zamówień. Przekonaj się, jak mogą pomóc zwiększyć wysokość rachunku.

Wysokość rachunku: jak obliczyć średnią wartość?

Zysk, jaki przynosi lokal gastronomiczny, zależy przede wszystkim od ilości klientów oraz tego, ile wynosi średnia wysokość rachunku. Ostatni z wymienionych czynników ocenia się w stosunku do przeprowadzonych transakcji oraz liczby gości. Oblicza się go, dzieląc wielkość sprzedaży (netto, w wybranym okresie) przez ilość paragonów.

 

Analiza średniej wysokości rachunku jest istotnym wskaźnikiem sprzedażowym. Przeprowadzając ją, możesz dokonywać trafnych decyzji biznesowych oraz tworzyć plany naprawcze, mające na celu zwiększenie tej wartości. Co ważne, rozwiązania wcale nie muszą być skoncentrowane na poprawie jakości produktów. Na wysokość rachunku mają bowiem wpływ też mniejsze oczywiste kwestie, jak choćby czas na wybór oraz szybkość obsługi. Wszystkie z nich rozwiązuje kiosk samoobsługowy JOY od M4B.

Kiosk samoobsługowy a wysokość rachunku

Jakie znaczenie dla wysokości rachunku może mieć czas dokonywania wyboru przez klienta? Jak się okazuje, pośpiech nie jest najlepszym doradcą: klienci często nie doczytują całości i decydują się na pierwsze z brzegu propozycje. Kiedy zaś mogą w spokoju przemyśleć swój wybór oraz dokładnie wczytują się w menu, zaczynają nabierać większego apetytu. Co to oznacza? Im dłuższy czas na wybór, tym większe zamówienie!

 

Jeśli przyjęciem zamówienia zajmuje się pracownik, należy ustnie przekazać mu wszystkie pozycje. Klienci czują się wtedy zobowiązani do jak najszybszego streszczenia całej listy, co powoduje, że podświadomie skracają zamówienie (o części produktów mogą też zapomnieć). W przypadku samoobsługi mają nie tylko czas na dokładne przejrzenie każdej pozycji, ale mogą także dowolnie wydłużać i modyfikować listę produktów. Samodzielne składanie zamówienia przy pomocy kiosku gastronomicznego może zatem bezpośrednio wpływać na wysokość rachunków.

Jak jeszcze kiosk może zwiększyć Twój zysk?

Interaktywny kiosk samoobsługowy może znacząco ułatwiać podjęcie decyzji, podpowiadając powiązane produkty. Dodatkowo poza opisami produktów kiosk prezentuje zdjęcia więc klient ma możliwość zobaczenia tego co zamawia. A jest to kolejna przewaga w stosunku do obsługi przez pracownika. Pamięć ludzka bywa zawodna i nawet najlepszy kelner lub sprzedawca może zapomnieć o zaproponowaniu dodatkowych usług (i odwrotnie: zbyt nachalne przekonywanie, bywa zniechęcające). Intuicyjny system w kiosku gastronomicznym działa na zasadzie sugestii, podpowiadając klientom, jakimi produktami mogą być jeszcze zainteresowani.

 

Pragnąc spotęgować zyski, należy przemyśleć nie tylko kwestię, jak zwiększyć wysokość rachunku. Liczy się również stale rosnąca liczba klientów. Co może ich przyciągnąć? Klucz do sukcesu to szybkość i profesjonalizm obsługi. Kiosk samoobsługowy optymalizuje zaś cały ten proces. Szybsze przyjęcie zamówienia, jego odbiór i płatność oraz dłuższy czas na wybór mają duży związek z zadowoleniem i komfortem klientów. Istnieją więc spore szanse, że będą oni regularnie odwiedzać Twój lokal.

Wybierz nowoczesny, spersonalizowany kiosk do składania zamówień

Kiosk gastronomiczny musi być dopasowany do potrzeb i wielkości lokalu oraz oczekiwań klientów. Wybierając dostawcę urządzeń, należy zwrócić uwagę na takie kwestie jak m.in.:

  • duży wybór modeli,
  • intuicyjna obsługa,
  • możliwość personalizacji,
  • bezawaryjna praca,
  • kompatybilność z urządzeniami fiskalnymi i płatniczymi.

 

I dlatego warto wybrać kioski samoobsługowe JOY od M4B. Szeroka gama modeli (do stosowania wewnątrz i na zewnątrz lokalu), prosta instalacja oraz wiele, nowoczesnych funkcji spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Sprawdź nasze dotychczasowe wdrożenia i przekonaj się, jak możemy pomóc Twojej firmie rozwinąć skrzydła. Skontaktuj się z nami i zdobądź zaufanego partnera.