Opublikowany:

13 listopada, 2023

Zmniejszenie kolejki w godzinach szczytu – jak może pomóc kiosk samoobsługowy?

W porze lunchu i kiedy ludzie zaczynają kończyć pracę, w gastronomii rozpoczyna się najbardziej intensywny ruch. Nagły napływ dużej ilości klientów może całkowicie zdezorganizować pracę oraz pogorszyć jakość obsługi. Jak sobie z tym poradzić? Kiosk gastronomiczny do rozładowania kolejki pomoże rozwiązać Twoje problemy.

 

Obsługa klienta w godzinach szczytu – wyzwania i problemy

Nieustanne podnoszenie jakości usług oraz dokładanie starań, aby klienci czuli się w lokalu jak najlepiej, to podstawa dobrze funkcjonującego lokalu gastronomicznego. Niestety, zdarza się, że dbanie o te aspekty, nie wystarcza. Problematyczne są szczególnie godziny szczytu, kiedy na etapie przyjmowania zamówień zaczynają się tworzyć długie kolejki. Widząc je, kolejni klienci mogą zniechęcić się do wejścia do lokalu. Osoby czekające na złożenie zamówienia, będą się z kolei niecierpliwić.

 

Zjawisko kolejek w godzinach szczytu mocno komplikuje organizację pracy. Zatrudnianie nowych osób do obsługi wyłącznie w czasie największej intensywności, zwyczajnie nie będzie się opłacać. Warto też mieć na uwadze, że przy dużym obłożeniu, pracownicy będą zmęczeni – mogą popełniać błędy, co wpłynie negatywnie na wizerunek firmy. A gdyby tak wspomóc ich pracę decydując się na kiosk samoobsługowy? Mniejsza kolejka to tylko jedna z wielu korzyści.

 

Rozładowanie kolejek w restauracji to większy zysk

Zmniejszenie kolejki w restauracji sprawi, że obsługa będzie szybsza, a klienci nie będą musieli zbyt długo czekać na odbiór zamówień. Odciążysz w ten sposób pracowników, którzy skoncentrują się na innych, ważnych obowiązkach (jak np. kontakt z kuchnią i dbanie o porządek na sali). Umożliwi to obsługę większej ilości klientów, co bezpośrednio przełoży się na wyższy zysk.

 

Jakie jeszcze zalety posiada kiosk samoobsługowy do rozładowania kolejki w restauracji?

  • dodatkowy kanał sprzedaży to większa liczba zamówień,
  • mniej pomyłek na linii klient-obsługa-kuchnia,
  • swobodny i czytelny wybór pozycji oraz intuicyjne polecanie powiązanych produktów,
  • optymalizacja zadań obsługi,
  • przyspieszenie i ułatwienie płatności poprzez  zintegrowany  z terminal płatniczy.

 

Kiosk gastronomiczny usprawni pracę lokalu, zredukuje kolejki oraz wpłynie pozytywnie na wizerunek firmy. Zdalne zbieranie zamówień to kolejne nowoczesne narzędzie, które niebawem może stać się standardem (jak np. płatności bezgotówkowe).

 

Kiosk samoobsługowy do rozładowania kolejki – jak wybrać odpowiedni?

Kiosk gastronomiczny do rozładowania kolejki powinien być dobrany do potrzeb lokalu oraz oczekiwań klientów. Wybierając taki nowoczesny system, warto zwrócić uwagę również na ilość miejsca, jaką dysponujemy. Jeśli nie ma go zbyt wiele, dobrym wyjściem będzie kiosk nablatowy JOY K215, który można umieścić na blacie lub ladzie, maksymalnie wykorzystując wolną przestrzeń.

 

Masz nieco więcej miejsca i szukasz uniwersalnego rozwiązania, pozwalającego na dopasowanie systemu do swoich wymagań? Świetnie sprawdzi się w takim razie kiosk samoobsługowy JOY M z możliwością konfiguracji m.in. sposobu montażu, wielkości ekranu oraz urządzeń peryferyjnych. W lokalach z opcją obsługi na zewnątrz, bez wychodzenia z samochodu, przyda się z kolei kiosk Drive Thru. Interaktywne urządzenie jest odporne na warunki atmosferyczne oraz umożliwia złożenie zamówienia przy pomocy interfejsu głosowego, sterowanego przez AI.

 

Inteligentne rozwiązania M4B to nowoczesny sposób na zmniejszenie kolejki

Rozładowanie kolejek w restauracji to ważny powód, dla którego warto zdecydować się na kiosk gastronomiczny. Automatyzacja procesu składania zamówień to element rozwoju firmy, wspierający generowanie coraz większych przychodów. Możesz doświadczyć tego w praktyce, decydując się na inteligentne rozwiązania od M4B. Nasze kioski są produkowane w Polsce i wykorzystują wyłącznie najwyższej jakości komponenty. Szybka instalacja, zdalny dostęp za pośrednictwem aplikacji oraz łatwa integracja z urządzeniami fiskalnymi i płatniczymi dają pewność płynnej, bezawaryjnej pracy. Sprawdź nasze dotychczasowe wdrożenia oraz przekonaj się, jak wiele możemy zdziałać razem.